SEINTE PLAATIMINE

Planeeri plaatide jaotus

  1. Vajad sirget, hööveldatud servaga rihtlatti. Plaatimist alustatakse lati pealt. Rihtlatt aitab plaate kinni hoida, takistades neid seinalt maha kukkumast. Lisaks rihtlatile vajad nn jaotusliistu. Ka selle saad valmistada sirgest lauast. Märgi kogu liistupikkusele plaadijaotus vastavalt plaadi suurusele. Reguleeri rihtlati kõrgus jaotuslati abil selliseks, et plaatide horisontaalvuugid asetuksid optimaalselt.
    Aseta rihtlati ülaserv alt teise plaadirea alumise serva kõrgusele. Kinnita rihtlatt seina külge ja kontrolli vesiloodi abil, et latt oleks loodis. Märgi jaotusliistu abil rihtlatile vertikaalvuukide asukohad. Kui oled hoolikas, ei teki vajadust nurkades, ukseavade ning põranda või lae piiri lõigatud plaatide rida paigaldada. Kontrolli veel enne plaatimise alustamist pakendi tähistuselt, et plaadid pärineksid samast partiist.

  2. Ära unusta vuukide laiust. Kui lõikad plaate, tõmba lõikejoon plaadilõikuriga emailitud pinnale ning murra plaat piki lõikejoont pooleks. Kitsaid tükke võib eemaldada tangidega, pistikupesade ja torude jaoks lõhu emailpind klaasnoaga ja murra ettevaatlikult väikesi tükke, kuni auk on paras. Väikese augu saad plaadi sisse kõige kergemini noaga, uuristades plaati noaotsaga plaadi emaili küljelt. Kui noaots on plaadi läbistanud, võid seda ka emailiga kaetud küljelt tangide abil uuristada. Kui avastasid, et tuleb teha suurem ava on käepärasteks abivahenditeks plaadisaag ja trelli külge kinnitatud plaadipuur.

  3. Valmista segu vastavalt tööjuhisele. Laota see alusele u 3mm paksuse kihina, kasutades teraslabidat, ning “kammi” lahti.
    NB! Kammi hammastatud labida abil segu lahti vaid nii suurele pinnale, mida jõuad 10minuti jooksul plaatidega katta. Võta plaate järjest vähemalt neljast erinevast kastist, siis on lõpptulemus ühtlasem. Paiguta plaatide emailitud serv vertikaalvuuki, vajuta plaat tugevasti vastu alust ning hõõru kohe tugevasti kinni. Kontrolli naket, eemaldades selleks üks plaat. Selle tagumine külg peaks olema vähemalt kolmveerandi ulatuses seguga kaetud. Klinkerplaatide puhul peab plaadi tagakülg olema kaetud kogu ulatuses. Kinnita plaadirida alati kogu seina laiuses. Kasuta plaadiridade vahel horisontaalvuukides vuuginööri, siis jäävad vuugid sama laiusega. Hoolitse, et vuuginöör püsiks töö edenedes kogu aeg puhas. Eemalda nöör alles pärast plaatide kuivamist sedavõrd, et plaadid ei hakka alla vajuma. Kontrolli vesiloodi abil, kas pealistikku olevad plaadid ja vuugid on sirged ning kas vuugid on ristumiskohtades sama laiusega. Plaatide asendit saad korrigeerida veel 15minuti jooksul peale paigaldamist. Ära unusta plaate enne paigaldamist üle kontrollimast!

  4. Vuugi plaadid. Alusta vuukimist soovitavalt alles kolm ööpäeva pärast plaatimist. Eemalda üleliigne segu või liim vuukidest kruvikeerajaga. Sega vuugisegu hoolikalt, vastavalt tööjuhisele. Laota vuugisegu kummeeritud lihvimisplaadi või kummilabida abil, tõmmates diagonaalselt üle vuukida, vastasel korral võib vuuk lahti tulla.Vuuki võid viimistleda veel ümara tiku või niisutatud sõrmega. Kui vuugid hakkavad 15-30 minuti möödudes kuivama, pühi liigne vuugisegu niiske (mitte märja) käsnaga ära. Kui vuugid on 4-5tunni möödudes kuivanud, võid plaatide pinna pehme lapiga läikima hõõruda.

  5. Nurgavuukides, seinte ja põranda piiril, KVV-torude tihendite juures ja seal, kus plaaditud sein piirneb teisest materjalist seinaga, kasuta vuukimisel sanitaarsilikooni . Pinna kaitseks kinnita mõlemale poole maalriteip. Pigista silikoon pressiga vastavalt juhisele. Niisuta väljapressitud silikooni lahja nõudepesuvahendilahusega, eemalda ülejäägid ning tasanda vuuk vahetult pärast niisutamist. Eemalda maalriteip kohe, et see kinni ei kuivaks. Sise- välisnurkade viimistluseks soovitame kasutada parema tulenuse saamiseks PVC nurgaliiste.