Kasulikku

 

Siit leiate kasulikke näpunäiteid nii keraamiliste plaatide valimiseks, kui ka iseseisvalt plaatimiseks. Samuti on tutvustatud ka erinevaid mõisteid ja termineid, mis on oluline teada seoses keraamiliste plaatidega, nende tootmisest ja erinevate näitajate tähendused (veeimavus, külmakindlus, kulumiskindlus). Lisaks leiate siin infot plaatimisel vajalike nurgaliistude kohta.

.

 

Töö protsess

 • 01
  Plaaditav pindala
 • 02
  Plaadivaru planeerimine
 • 03
  Plaatide sihtotstarve
 • 04
  Värvierinevused
Veenduge enne ostmist, et ostetavast kogusest ikka piisab, kuna järeltarnete puhul ei ole võimalik garanteerida sama värvitooni ja kaliibrit.
Arvestage oma tellimusele alati 10% kogusest juurde kuna 5% läheb kaduma plaatide lõikamise käigus, ning samuti 5% võiks jääda tagavaraks juhuks kui aastate pärast peaks mõni plaat purunema või vajavad näiteks veetorud parandamist ning osa plaate tuleb seetõttu välja lõhkuda.
Välistingimustesse sobib ainult paigaldada külmakindlaid plaate (n. kivimass- ja klinkerplaadid). Külmakindlad plaadid on tootmisprotsessis tihedamalt pressitud ning nad imavad vähem vett, mis tagabki külmakindluse. ( PN EN ISO 105435-3)
Kaupluses eksponeeritud keraamiliste plaatide puhul on tegemist näidistega. Kuna iga partii toodetakse uuesti ja keraamika on põletatud materjal, ei ole võimalik tagada erinevate partiide täielikku identsust. Kui on juhtunud, et ostsite plaadid erinevatest partiidest (tooni ja formaadi numbrid pakendil !) on soovitav paigaldades võtta plaati kordamööda erinevatest karpidest. Nii saab ühtlasema üldmulje, ei jää järske üleminekuid.